Uoči Dana antifašističke borbe, svijećama i vijencem odana je počast žrtvama, kao podsjetnik da društvo u kojem živimo voditi na temeljima tolerancije, razumijevanja i mira.
Prema odredbama Zakona o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u Republici Hrvatskoj, od 2002. godine 22. lipnja obilježava se kao Dan antifašističke borbe.
Svijeće su upalili gradonačelnik Zvonimir Novosel i njegova zamjenica Nikolina Ribarić, potpredsjednik Gradskog vijeća Milenko Kordić i vijećnik Ignac Smetko, predstavnici jaskanskih umirovljenika na čelu s predsjednikom Udruge umirovljenika Stipom Bučarem te direktor Groblja Jastrebarsko Adamo Vuksan.
© 2026. Grad Jastrebarsko